IMC POLAND – o nas

Nasze wartości 2

Produkcja konstrukcji stalowych

Głównie dla przemysłu dźwigowego i kolejowego.

Początkowo nakierowani byliśmy na sprzedaż różnego rodzaju maszyn i urządzeń przemysłowych. Jednak chęć dalszego rozwoju spowodowała, że od 2008 roku skupiamy się na produkcji konstrukcji stalowych – głównie dla przemysłu dźwigowego i kolejowego.
Image
Firma nasza dzięki posiadanemu zapleczu maszynowemu i doskonale wykwalifikowanej kadrze pracowników może zaoferować klientom cały szereg usług składających się na gotowy wyrób.

12+ Specjalistycznych certyfikatów

Polityka jakości

Jakość

Specjalizujemy się w cięciu stali, wstępnej obróbce mechanicznej elementów konstrukcji, montażu i spawaniu nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji stalowych i ich końcowej obróbce mechanicznej. Nasz zakład liczy obecnie ponad 220 osób. Posidamy certyfikaty ISO 9001, ISO 3834, DIN 18800, ISO 15085 w najwyższych klasach. Jest to niezbędne gdyż komponenty produkowane w IMC w Gorzowie trafiają do dźwigów samojezdnych podnoszących od 40 do 700 ton oraz są komponentami pojazdów szynowych przewożącymi kilkaset osób. Wyroby te trafiają na cały świat od Korei Płd. Przez Bliski Wschód, Europę do Stanów Zjednoczonych i Brazylii. Ale oczywiści niemała część z nich trafia do pojazdów eksploatowanych w Polsce Firma nie spoczywa na laurach. Wciąż ma dalsze plany rozwojowe. Najbliższe z nich to rozbudowa zakładu wraz z częścią biurowo-socjalną, która pozwoli na zwiększenie produkcji konstrukcji stalowych z miesięcznych 200 ton do ponad 350 ton. Pociągnie wzrost zatrudnienia do planowanego poziomu 270 osób.

Nagrody IMC Poland

Mimo działania w trudnych latach kryzysu firmie udawało się zawsze osiągać zakładane cele. Wyróżnieniami firmy są m.in. Diament Forbes, Gazele, Gepard oraz Skrzydła Biznesu w latach 2010 i 2013.
Nasze cele

Stały rozwój

Mimo działania w trudnych latach kryzysu firmie udawało się zawsze osiągać zakładane cele co było między innymi potwierdzane wyróżnieniami firmy jakim są Gazele Biznesu w latach 2010 i 2013. Staramy się wspomagać lokalne ośrodki edukacyjne przez prowadzenie praktyk dla uczniów i studentów. Otworzyliśmy własną szkołę spawaczy pod nadzorem Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach, która będzie dla nas zapleczem jeśli chodzi o kolejne nabory. Nasza współpraca z Powiatowym Urzędem pracy w Gorzowie zaowocowała szkoleniami dla osób chcących się przebranżowić i część z nich znalazła u nas zatrudnienie.

Rozwój firmy nie był by możliwy w takim stopniu gdyby nie programy Unijne LUBUSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO na lata 2007 – 2013 Priorytet II „Stymulowanie wzrostu inwestycji w przedsiębiorstwach i wzmocnienie potencjału innowacyjnego” Działanie 2.2 „Poprawa konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez inwestycje”. Do dziś realizujemy projekty na łączną kwotę ponad 4,5 mln PLN. Dzięki temu zakład staje się nowocześniejszy i bardziej konkurencyjny. To właśnie nowoczesność ma być przyszłością zakładu – prowadzone wraz z uczelniami badania naukowe mają na celu wdrożenie nowych technologii spawalniczych i stworzenie w Gorzowie zakładu spawalniczego znanego nie tylko w Europie ale i na całym Świecie. Serdecznie zapraszamy do współpracy.